top of page

ELIASZ GRALAK

TRENER PERSONALNY - NATUROPATA - TERAPEUTA MANUALNY - CHIROPRAKTYK - TERAPEUTA P-DTR

Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się dowiedzieć czegoś więcej. Odpowiednio dobrana terapia do Twojego aktualnego stanu  to kluczowy element, aby wrócić do zdrowia. W dalszej części dowiesz się na czym polega program Twojego powrotu do zdrowia, który chce Tobie pokazać. Ten rodzaj terapii to najskuteczniejsze techniki kilkudziesięciu podejść do zdrowia człowieka. Ta terapia ma na celu nauczenie Ciebie żyć bez bólu w ciągu dnia. Jest to jednak proces. Wystarczy, że napiszesz do mnie i przedstawia Tobie dodatkowe szczegóły współpracy. 

ZACZNIJ DZIŚ I ODKRYJ NOWĄ JAKOŚĆ ŻYCIA

Diagnostyka

Przeanalizujemy dokładnie Twój stan zdrowia, poprzez dokładny wywiad

Testy funkcjonalne

Ocenimy Twoje zdrowie przez wykonie testów prowokacyjnych

Terapia

Dobiorę indywidualną terapię do Twojego aktualnego zdrowia 

Ćwiczenia korekcyjne

Otrzymasz spersonalizowane ćwiczenia korekcyjne oraz zalecenia do stosowania 

Czym jest chiropraktyka?

Chiropraktyka to rodzaj terapii manualnej, która usprawnia narząd ruchu i oparta jest na dogłębnej i szczegółowej analizie jego mechaniki oraz zaburzeń w nim powstających. Chiropraktyka analizuje dokładnie proces powstawania choroby i dąży do eliminacji dolegliwości. Nauka łączy w sobie terapię tkanki kostnej oraz miękkiej, która buduje mięśnie, więzadła, ścięgna oraz powięzie.

Dzięki wyspecjalizowanym, delikatnym i bezbolesnym technikom manualnym terapeuta (potocznie kręgarz) ręcznie usuwa zablokowania w narządzie ruchu, które są przyczyną bólu i ograniczenia ruchomości.

Terapia edukuje również jak żyć, aby zapobiec ponownemu powstawaniu zaburzeń, więc obejmuje ćwiczenia lecznicze, zmiany w diecie oraz w stylu życia, aby pacjent jak najszybciej powrócił do zdrowia i je utrzymał. Współpraca pacjenta jest niezbędna i on również musi być świadomy przyczyn swoich dolegliwości.

Zadaniem zabiegów chiropraktycznych jest znalezienie związku pomiędzy strukturami aparatu ruchu (miednicą, kręgosłupem i czaszką) a czynnością układu hormonalnego i nerwowego człowieka.

Chiropraktyka składa się z kilku podstawowych elementów. Podstawą jest odpowiednia diagnoza – oględziny oraz badanie przedmiotowe mają na celu zidentyfikowanie patologii w narządzie ruchu, obejmują one nie tylko okolicę bólu, ale wszystkie rejony mogące się przyczynić do powstania patologii, analizowane jest również szerokie spektrum czynników chorobotwórczych.

Kolejny etap to dostosowanie techniki leczniczej do potrzeb pacjenta. Chiropraktycy dysponują w swojej pracy szeroką gamą technik, takich jak mobilizacje, manipulacje oraz trakcje stawów i tkanek miękkich. Są one bezpieczne i bezbolesne, usuwają zablokowania w stawach, normalizują napięcia w tkankach miękkich oraz przystosowane są do wieku, budowy ciała oraz problemu pacjenta.

Prawidłowo wykonany zabieg manualny uwalnia chorego od bólu, przywraca pełną sprawność fizyczną, wpływa korzystnie na psychikę oraz samopoczucie.

Następnie wdraża się ćwiczenia lecznicze. Przebieg terapii uwzględnia również poradnictwo profilaktyczne dotyczące edukacji pacjenta, aby uniknąć dolegliwości bólowych w przyszłości.

Terapia chiropraktyczna dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta w jego wieku, dzięki czemu może być wyjątkowo efektywna i skuteczna.

Kim jestem?

Przede wszystkim jestem pasjonatom. Od wielu lat mam kontakt z ludźmi, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami z układu ruchu, ale nie tylko. Większość pacjentów ma również problemy w układzie nerwowym, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Staram się rozwiązać każdy problem zdrowotny pacjenta poprzez stosowanie wielu metod oraz koncepcji, które są potwierdzone certyfikatami oraz dyplomami. Możesz je znaleźć klikając tutaj. Jestem dyplomowanym chiropraktykiem oraz terapeutom P-DTR i innych metod neurologicznych. W swojej pracy wykorzystuje wiele koncepcji dostępnych na rynku zachodnim jak i wschodnim. 

Wielokrotnie pomagałem osobom w ciężkich stanach zdrowotnych w układzie ruchu, które uniemożliwiały normalne funkcjonowanie. Pomagam pacjentom z:

-bólem kręgosłupa

-bólem stawów obwodowych

-brakiem czucia

-bóle głowy

-problemy trawienne

-problemy skórne

-brak czucia

-zaburzenia funkcjonalne

-wiele innych, zadzwoń i zapytaj

Na co dzień pomagam szerokiemu spektrum osób z różnymi dolegliwościami. Do ciała pacjenta zawsze podchodzę kompleksowo, ale również całościowo obserwując go w statyce, w chodzi i w innych czynnościach celem poprawy komfortu życia pacjenta.  Lepiej funkcjonujące ciało, to lepsza regeneracja, lepsze funkcjonowanie, lepsze myślenie i skupienie uwagi w ciągu dnia. 

Jak będzie przebiegał Twój proces leczenia?

Na pierwszej wizycie przeprowadzimy wspólnie szczegółowy wywiad, który nie tylko będzie obejmował Twoje aktualne dolegliwości, ale więcej aspektów Twojego życia. Sprawdzimy, dlaczego Twój organizm uległ procesowi chorobowemu i jak możemy mu pomóc. Jeżeli będziemy wiedzieć jak fukcjownowałes wcześniej i jak funkcjonujesz aktualnie to przejdziemy do oceny wizualnej oraz funkcjonalnej Twojego organizmu. Testy pomogą nam w zlokalizowaniu obszaru ciała, który uległ dysfunkcji. 

Następny krok to planowanie terapii. To najbardziej zaawansowany proces, ponieważ nie tylko będzie obejmował wyjście z bólu, który aktualnie posiadasz, ale również poprawienie komfortu Twojego życia w wielu aspektach w których zostało one zaburzone. Będzie to obejmowało, sprawdzenie pracy narządów wewnętrznych i ich wpływu na całość Twojego organizmu (w zależności od potrzeb i Twojego stanu). 

Terapia, której zostaniesz poddany jest efektem dobrania najskuteczniejszych technik manualnych z różnych metod. Medycyna Chińska mówi, że "wychodzenie z procesu chorobowego trwa taki czas jak pojawienie się tego procesu w organizmie". Jednak postaram się, aby było to szybciej. 

Gdy już poczujesz się lepiej wspólnie ustalimy ćwiczenia korekcyjne, mające na celu wzmocnić Twoje słabe ogniwa organizmu. 

Moim nadrzędnym celem jest edukacja pacjenta, dlatego nie pozwolę byś wyszedł nie uświadomiony w jaki sposób pojawiła się dysfunkcja w Twoim ciele. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące zdrowia. 

ZACZNIJ OD DZIŚ DZIAŁAĆ NA RZECZ SWOJEGO ZDROWIA

bottom of page