top of page

ELIASZ GRALAK

TRENER PERSONALNY - NATUROPATA - TERAPEUTA MANUALNY - CHIROPRAKTYK - TERAPEUTA P-DTR

Jeżeli szukasz informacji na temat MANIPULACJI POWIĘZI świadczy to o tym, że jesteś zainteresowany naturalnym sposobem leczenia. Terapię powięziową wykorzystuje w swojej praktyce bardzo często, ponieważ większość zaburzeń wynika właśnie z tej tkanki. To bardzo skuteczna terapia, a diagnostyka samego zabiegu jest bardzo zaawansowana i holistyczna. Specyfika zabiegu jest inna niż byś się spodziewał. U dołu strony jest kilka informacji na temat tej terapii.

Manipulacja powięzi

Powięź to błona, która ma za zadanie zewnętrznej ochrony mięśni i organów. Powięzi utrzymują całe ciało jako zwartą konstrukcję oraz napinają poszczególne jego części. Tkanka ta jest bardzo unerwiona, co sprawia, że przeciążenie jej może skutkować pojawieniem się dolegliwości bólowych w różnych częściach twojego ciała. Ból powodowany jest brakiem przesuwalności warstw powięziowych po sobie. Co z kolei wiąże się z ograniczeniem ruchomości, zaburzeniem pracy układu krwionośnego, czego konsekwencją są dolegliwości.

 

Powięź jest tkanką, która ma wpływ na wszystkie układy naszego ciała, dlatego jej zaburzenie może skutkować różnymi objawami pochodzącymi z wielu układów w tym hormonalnego. Często są to bardzo niespecyficzne objawy, które są podobne do poważnych zaburzeń np. bóle w klatce piersiowej przypominające zawał serca. Na co dzień powięź w skutek przeciążeń lub braku ruchu, a także emocji oraz nieprawidłowego żywienia, może się nadmiernie napinać i powodować ból w różnych okolicach naszego ciała. 

 

Na organizacje powięzi mają bezpośrednio mają wpływ nasze urazy, które mieliśmy w życiu. Nawet te z dzieciństwa lub życia płodowego, a to ma wpływ na problemy w dorosłości.  Bóle kręgosłupa mogą pochodzić zatem z zaburzeń pracy rąk bądź nóg. 

bottom of page