top of page
Projekt bez tytułu (9).png

ELIASZ GRALAK

TRENER PERSONALNY - NATUROPATA - TERAPEUTA MANUALNY - CHIROPRAKTYK - TERAPEUTA P-DTR

Jeżeli szukasz informacji na temat NEUROLOGI FUNKCJONALNEJ świadczy to o tym, że jesteś zainteresowany naturalnym sposobem leczenia. Neurologię wykorzystuje w swojej praktyce praktycznie w każdym zabiegu, aby podnieść jego skuteczność. Zdarza się jednak czasami, że prowadzę tylko zabieg z zakresu neurologii funkcjonalnej nakierowany na konkretną dysfunkcje. To bardzo skuteczna terapia, a diagnostyka samego zabiegu jest bardzo zaawansowana i holistyczna. 

Neurologia funcjonalna

Na co dzień stykamy się z wieloma sytuacjami, które wywołują w naszym ciele wiele stresu i są przyczyną wielu dysfunkcji w organizmie. Sytuacje te, dalej zwane czynnikami środowiskowymi oddziałują na nas, a tym samym osłabiają funkcjonowanie naszego układu nerwowego, a co za tym idzie powodują w konsekwencji ból. 

Neurologiczne leczenie pozwala na skuteczne rozwiązywanie nieprawidłowości w układzie nerwowym oraz mięśniowo-szkieletowym. Poprawia informacje czuciowe, które często są zaburzone dzięki temu integrowane są drogi nerwowe. Takie podejście pozwala na zwiększenie wydajności układu nerwowego, dzięki czemu jest on bardziej produktywny i odporny na więcej bodźców które na co dzień pochodzą ze środowiska. Bez prawidłowych informacji nasz organizm nie może funkcjonować optymalnie, co w konsekwencji będzie skutkować chronicznym zmęczeniem, osłabieniem lub napięciem manifestującym się bólem. 

Układ nerwowy jest zarządcą całego organizmu, dlatego jest tak bardzo ważne, żeby był on w jak najlepszej kondycji. Jeśli układ ten ma jakieś deficyty oznaczać to może problemy w wszystkich innych układach ciała. Różne czynniki na co dzień takie jak praca, dieta, obciążenie mechaniczne oraz emocje w tym głównie stres będą osłabiały pracę układu nerwowego w skutek czego będziemy odczuwali ból i napięcie. W przewlekłych stanach mogą pojawić się osłabienia, braki sił, apatia, depresja, senność, zawroty głowy, nudności i wiele innych. Dlatego tak ważne jest dbanie o ten układ i o nasze środowisko w którym żyjemy. 

Terapia neurologiczna przede wszystkim jest nakierowana na szukanie przyczyny dolegliwości pacjenta, a nie niwelowania skutków problemów. Przez odpowiednią terapię, które jest połączona z ćwiczeniami, pacjent w krótkim czasie odzyskuje zdrowie. Dlatego terapia ta jest kierowana dla osób, które mają problemy  z:

- zawrotami głowy;

- migrenami;

- bólami kręgosłupa;

- problemami z układem pokarmowym;

- stanami depresyjnymi;

- zaburzeniami rozwoju oraz integracji behawioralnej;

- chorobami układowymi.

Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z różnymi problemami zdrowotnymi i nie możesz znaleźć przyczyny takiego stanu, to ten rodzaj terapii jest dla ciebie. 

bottom of page