top of page

Akupunktura dystalna - czym jest i jak działa?

Z języka łacińskiego akupunktura składa się z dwóch słów (acus - igła; punctura - kłucie) . Prawie każdy wie, że akupunktura wiąże się w ukłuciem cienką igłą różnych miejsc w organizmie, aby ulżyć sobie w jakiejś dolegliwości. Tego posta jednak poświęcimy jednemu z rodzai akupunktury - DYSTALNEJ RÓWNOWAŻENIA. 

Akupunktura dystalna opiera się na E.C.I.W.O. - Embrion zawiera informacje o całej organizacji oraz na fraktalności. Jak to rozumieć? Twórca metody zauważył, że każdy z zarodków kończyn i organów zawiera informacje mogące stworzyć od nowa cały organizm.

By jeszcze lepiej to zrozumieć warto zastanowić się nad pestkami owoców lub liśćmi drzew. Gdy weźmiemy taką pestkę lub listek i wsadzimy ją do ziemi to po pewnym czasie nie tylko będziemy mieli taki sam listek lub pestkę, ale całe drzewo. Podobnie część embrionu tworząca kończynę lub dany narząd nie zawiera informacji tylko o formowanej przez siebie części, ale o całym organizmie.Podobnie cały nasz organizm zawiera miejsca odpowiadające za poszczególne okolice oddalone od miejsc bólu. Na przykład dzięki tym obserwacjom możemy dla kończyny górnej lub dolnej wpisać w nią cały tułów, dzięki czemu, gdy bolą nas plecy w odcinku dolnym wystarczy nakłuć rękę lub nogę, a nie plecy. Gdy z kolei boli nas głowa to wystarczy sięgnąć i stymulować dłoń lub stopę. Takie podejście jest bardzo dobre i ma wiele zalet.


Dzięki takiemu zabiegowi nie męczymy pacjenta w miejscu występowania dolegliwości bólowych. Pacjent po aplikacji igieł może się poruszać podczas zabiegu, sprawdzając jego efekty. Mamy szybki i łatwy dostęp do odwzorowań w całym organizmie, stymulując tylko rękę lub nogę.


Terapia jest praktycznie bezbolesna, jest skuteczna i prawie nie występują żadne przeciwskazania do wykonania takiego zabiegu. Taki zabieg jest procesem samoleczenia organizmu, a nie aplikowania do niego substancji chemicznych w formie leków przeciwbólowych.


Aby przekonać się o doskonałym działaniu tego narzędzia terapeutycznego to, gdy następnym raziem będzie boleć Ciebie głowa w okolicach bocznych, spróbuj ucisnąć mocno tą okolicę i przekonaj się sam:Punkt w bocznych bólach głowy


Zabieg ten może być prowadzony razem z postępowaniem manualnym w obrębie występowania dolegliwości bólowych i jest świetnym wsparciem dla prowadzonej terapii. Gdyby chcieli się Państwo dowiedzieć czegoś więcej na temat tej metody to proszę o kontakt.


Zapraszam do zapoznania się z pozostałymi artykułami.


Pozbądź się bólu! Umów się na wizytę domową! 660 632 715


www.uwalniamyodbolu.pl

438 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page