top of page

Czy rozmiar ma znaczenie?

Dlaczego nie wystarczy mieć duży mózg ❓❓

🧠 płetwala błękitnego waży 8 kg, a sam płetwal 100 ton. Im większe ciało organizmu, tym większy 🧠 on posiada. Czy oznacza to, że 🐘 i 🐳 są bardziej inteligentne od ludzi ❓❓ Z pewnością, te największe zwierzęta, odpowiednio lądowe i wodne mają większe 🧠 od ludzi.


IQ się jednak mierzy, a nie waży, więc wielkość i waga 🧠 nie ma tutaj większego znaczenia i wcale nie odznacza to, że zwierzęta te są bardziej inteligentne. Nie jest tak, ze 2 🧠 nawet tej samej wielkości mają tak samo dużo neuronów, a co za tym idzie, są tak samo inteligentne i mogą wykonywać tak samo dużo skomplikowanych procesów.

Einstein miał mózg o 20% mniejszy od przeciętnego człowieka. Nie liczy się jednak wielkość mózgu, a ilość neuronów znajdujących się w nim. Tak więc, aby 🐨 miały taką samą ilość neuronów co człowiek, musiałby on ważyć 35 kg🤯

Mamy więc nie tylko największy 🧠 w stosunku do masy ciała, lecz także o wiele więcej neuronów na gram mózgu niż 🐨

Również mózg krowy jest podobnych rozmiarów do ludzkiego, a jednak nie czyni to Mućki istoty szczególnie rozumnej i kreatywnej.


🧠 nie tylko tworzy naszą osobowość i to jacy jesteśmy, ale również odpowiada za mnóstwo procesów związanych z:

📌napięciem mięśniowym;

📌postawą ciała;

📌lokomocją naszego ciała;

📌sterowaniem bólem w naszym ciele;

📌odczuwaniem stresu;

📌wiele innych.

Czy wiesz, że przez odpowiednią terapie swojego 🧠 możesz nie tylko poprawić swoje samopoczucie, koncentracje oraz stać się bardziej sprawny, ale również pozbyć się dolegliwości bólowych❓❓

Jeżeli zainteresował Ciebie ten temat napisz w komentarzu co o tym sądzisz i napisz do mnie w wiadomości prywatnej lub zadzwoń.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page