top of page

FLAKI (NIE) TYLKO DO JEDZENIA

Temat jak najbardziej aktualny w dobie postępu cywilizacyjnego, być może trochę wstydliwy z uwagi na przykre dolegliwości wywoływane z układu trzewnego, ale jak najbardziej warto poświęcić tej tematyce trochę uwagi.


⏩Wielu ludzi bardzo często odczuwa mdłości, ciężkość po posiłku, ból kręgosłupa po wysiłku, ból w czasie wysiłku w jamie brzusznej, czy parcie na mocz w czasie aktywności fizycznej czy ból w trakcie aktywności seksualnej lub po jej zakończeniu i o ile po konsultacji lekarskiej się nic nie zmienia, bo nic nie wskazuje na uszkodzenie żadnego narządu, to najczęściej dowiadują się, że taki ich urok i tak musi być. 🤔😥


PRZYKRE ❓❓❓ TROCHĘ TAK ‼️


Wielu ludzi pracuje w korporacjach w których bardziej liczą się 💯 (LICZBY) niż 🚷♀️♂️(CZŁOWIEK) i jego zdrowie ♿. O ile systemu nie uda nam się zmieć to nasze nawyki funkcjonalne (to jak siedzimy, oddychamy, poruszamy się) i świadomość wpływu emocji (stresu, działania pod presją czasu, złości etc.) na nasz organizm i samopoczucie już tak.


Układ trzewny (trawienny) jest zaopatrywany autonomicznie (współczulnie i przywspółczulnie) przez zwoje nerwowe znajdujące się pod głowami żeber oraz przez X nerw czaszkowy. O ile na nad aktywność naszego układu współczulnego, który pobudza wszystkie procesy do pracy narządowej (np. wzmaganie wytwarzania kwasu żołądkowego) może mieć pośredni wpływ nasza nie ergonomiczna (długofalowa) pozycja w pracy, to na wyciszenie tego układu, a właściwie brak jego wyciszenia będzie miał układ przywspółczulny, który między innymi zaopatrywany jest przez układ LIMBICZNY, który odpowiedzialny jest za nasze emocje. 💀


CHCIAŁEM TO PROŚCIEJ NAPISAĆ, ALE CHYBA SIĘ NIE DA😭

➡️UPROSZCZAJĄC TO WSZYSTKO ➡️ STRES LUB ILOŚĆ INFORMACJI DOSTARCZANYCH DO TWOJEGO MÓZGU MOŻE POWODOWAĆ ZABURZENIA PRACY TWOICH NARZĄDÓW WEWNĘTRZNYCH. A BRAK ERGONOMII MOŻE PROWADZIĆ TO PRZYKRYCH DOLEGLIWOŚCI O KTÓRYCH WSPOMNIAŁEM WCZEŚNIEJ.

PRZYKŁAD 🏁

DWUNASTNICA ‼️

SKUTKI ZABURZEŃ FUNKCJONALNYCH (NAPIĘCIOWYCH) ORAZ STRESOGENNYCH.

➡️Bóle odcinka piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa; ➡️Dysfunkcje stawu krzyżowo-biodrowego; ➡️Dysfunkcje odcinka szyjnego oraz podstawy czaszki.


OBJAWY:

➡️Biegunki, zespół jelita wrażliwego; ➡️Uczucie ucisku poniżej pępka po 3-4 godzinach po posiłku; ➡️Parcie na mocz po spożyciu posiłku lub napięcie w pęcherzu moczowym; ➡️Uczucie ucisku; ➡️Trudności z oddychaniem podczas długotrwałego stania.

(Źródło: Przewodnik po osteopatii wisceralnej)


To tylko niektóre dolegliwości spowodowane długotrwałym stresem oraz brakiem ergonomii w pracy.


OCZYWIŚCIE SKALA PROBLEMU JEST DUŻO WIĘKSZA, TO TYLKO JEDNA STRONA OD KTÓREJ MOŻNA ROZPATRYWAĆ WIELE PRZYKRYCH DOLEGLIWOŚCI ZE STRONY FLAKÓW 🍽️

ALE Z UWAGI, ŻE KAŻDY JE MA, TO KAŻDY MUSI O NIE DBAĆ I COŚ O NICH WIEDZIEĆ.


CO Z TYM ZROBIĆ❓❗

Jeżeli odczuwasz, któreś z wyżej wymienionych dolegliwości, dobrze jest udać się na zabieg, który znormalizuje napięcie w jamie brzusznej, a także przywróci równowagę w Twoim układnie AUTONOMICZNYM.


A w myśl przysłowia: RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY, daj odpocząć swojej głowie i spróbuj zrelaksować się, ale nie przy filmie czy TV, ale najlepiej na zabiegu, który naprawdę Ci to zapewni. ❗❗❗

Pozdrawiam i zapraszam, eg

50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page