top of page

Jak pokonać stres?

Od dłuższego czasu piszę o korzyściach wynikających z różnych form relaksacji ciała i umysłu, a co za tym idzie odczuć somatycznych z naszego organizmu. Możliwość stymulacji MÓZGU jest wręcz nieograniczona.


Z uwagi na to, że kora mózgu ma liczne połączenia z różnymi ośrodkami, wpływając na jeden z nich osiągamy globalny efekt. Nasz mózg możemy stymulować wieloma bodźcami, które mają połączenia z:


-korą węchową; -wzrokową; -czuciową; -słuchową i wiele innych połączeń.


Co nam to daje?


To, że jeśli w określony sposób stymulujesz, któryś z ośrodków, automatycznie możesz wpłynąć na ośrodkowy układ nerwowy, a tym samym obniżyć jego pobudliwość, a w końcowym efekcie stać się bardziej spokojny, zrelaksowany, a także możesz pozbyć się bólu. Jak wygląda praktyka

Pokaże Tobie ciekawą rzecz, którą właściwie odkryłem stosunkowo niedawno to:


ASMR (ang. autonomous sensory meridian response „samoistna odpowiedź meridianów czuciowych”, również auto sensory meridian response) zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała. Zjawisko to może zostać wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne. Najczęściej jednak do zjawiska ASMR dochodzi w przypadku połączenia ze sobą co najmniej 2 bodźców np. wizualnego i słuchowego. Wywołanie ASMR stało się możliwe zdalnie, głównie dzięki filmom nagranym z użyciem technologii nagrywania binauralnego.


Oczywiście wariantów i różnych form tej techniki jest bardzo dużo na YT. Przed obejrzeniem, koniecznie załóż słuchawki i usiądź w cichym miejscu.


Mogę już chyba uchylić rąbka tajemnicy: SPORO ZMIAN PRZED NAMI W NIEDŁUGIM CZASIE...


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page