top of page

Katastrofizacja, a ból kręgosłupa

🤓KATASTROFIZACJA🤓


To fajne słówko oznacza zniekształcenie myślenia polegające na tworzeniu w myślach czarnych scenariuszy, bez brania pod uwagę innych, bardziej prawdopodobnych możliwości😱 Co nam to daje❓


Badania wskazują, że u osób którym przedstawia się ich stan zdrowia w negatywny sposób uwzględniając przy tym omówienie wyników rezonansu magnetycznego, osoby takie znacznie gorzej reagują na terapię w stosunku do osób u których wyniki takie omówiono w neutralny sposób wskazując na zużycie elementów z uwagi na aktywności życiowe i wiek🙃


Badania te wskazują, że to w jaki sposób zostanie Tobie wytłumaczona Twoja przypadłość bezpośrednio rzutuje na Twoje późniejsze samopoczucie. Grupa badanych u których tłumaczenie dolegliwości przebiegało w sposób neutralny wykazywała znacznie lepszą reakcje na prowadzone działania manualne i prowadziła bardziej komfortowe życie.


Wielu jednak nadal chce obwiniać 5cm2 naszego ciała o wszystkie dolegliwości w nim występujące, tak jakby to była jedyna możliwość tworzenia bólu, który w gruncie rzeczy nie jest tworzony lokalnie tam gdzie występuje symptom😉 Zaskoczony ⁉️Znane mi są przypadki, co jest niezwykle smutne, że dla kogoś:


👉każdy ból pleców to "przepuklina" i, że już nigdy nie będziesz zdrowy, oraz potrzebujesz, nieustannej i ciągłej rehabilitacji;

👉na każdy ból stosowane są igły, które "odżywiają krążek";

👉i wiele innych... ▶️PODSUMOWUJĄC: DRAMAT


Co z tego wynika ❓


Jeżeli kiedyś usłyszałeś, którąś z powyższych wypowiedzi i nikt nie był wstanie więcej powiedzieć Tobie o Twoich dolegliwościach, to musisz wiedzieć, że z pewnością nie uda Ci się wrócić do zdrowia z pomocą takich osób.


Ból jest wielowymiarowy i porusza wiele aspektów naszego ciała. Nastawianie pacjenta w negatywnym tonie: "masz cały kręgosłup do wymiany:; "twój kręgosłup to katastrofa" itp. jest pierwszym stopniem do zmian na poziomie mózgu i przejścia w przewlekłe dolegliwości bóle, które o wiele trudniej wyłączyć niż ból ostry.


Zatem nie nastawiaj się negatywnie do swojego zdrowia, nie szukaj w Googlach wyjaśnienia swojego rezonansu i unikaj ludzi, którzy nie są wstanie wyjaśniać Twoich dolegliwości. Oczywiście nie zawsze łatwo i w prosty sposób da się zrozumieć to co dzieje się w Twoim ciele, ale przy odrobinie pracy i wiedzy, jesteśmy wstanie to osiągnąć.


Zapraszam Ciebie do kontaktu i odwiedzenia mojej strony internetowej.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page