top of page

Neurostabilizacja, a ból kręgosłupa

Ostatnie tygodnie upłynęły na zdobywaniu informacji z funkcji układu nerwowego w rozumieniu kontroli motorycznej🧠


Kinezjologia rozwojowa określa idealne wzorce funkcjonalne dla naszego ciała. Z polskiego na nasze oznacza to nic innego jak kontrolowanie swojego ciała w ruchu w taki sposób, aby odbywał się on w jak najbardziej ergonomiczny sposób i z jak najmniejszą szkodą dla nas. Oznacza to nic innego jak kontrolowanie przez nasz 🧠 naszego 🏃‍♂️🧎‍♀️ ruchu i postawy.


Na temat ten jest wiele sprzecznych zdań. Jedno jest natomiast pewne. Nie potrafisz się odpowiednio ruszać, to będziesz mieć problemy w narządzie ruchu. Koniec kropka. A sposób w jaki osiągniesz optymalny ruch jest już sprawą drugorzędową☺️


Wiele naszych problemów bólowych rozpoczyna się od tego, że nie mamy optymalnych wzorców ruchowych, które to gubimy w życiu dorosłym👨👶Bez względu na problem pacjenta potrzeba wzmacniania i integracji różnych ośrodków naszego ciała, aby osiągnąć optymalny ruch. Czym jest ten optymalny ruch❓ Aby odpowiedzieć na pytanie musielibyśmy cofnąć się do naszego dzieciństwa i zaobserwować rozwój dziecka od urodzenia do mniej więcej 2-3 lat, gdzie kształtuje się większość zdolności motorycznych. Obserwując dziecko, jego rozwój i jak się porusza możemy nauczyć się w jaki sposób powinniśmy robić to my.


W trakcie życia możemy stracić niektóre wzorce ruchowe z dzieciństwa z uwagi na urazy lub inne czynniki. Przywrócenie ich optymalnego wzorca pozwala na utrzymywanie ciała w harmonii i równowadze. Zaburzenie tego procesu powoduje różne uszkodzenia w naszej strukturze.


Teraz pewnie łatwiej jest Tobie zrozumieć, dlaczego niektóre osoby po operacjach w niedługim ponownie doznają epizodów bólowych, ponieważ operacja w żaden sposób nie zmienia wzorca ruchowego🤷‍♂️. Co w konsekwencji ponownie niszczy strukturę kręgosłupa lub jakiejkolwiek innej części ciała.


DYNAMIC NEUROMUSCULAR STABILIZATION pozwala nam zrozumieć w jaki sposób porusza się Twoje ciało i wprowadzić odpowiednie zmiany, tak, aby nie ulegało zniszczeniu.

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page