top of page

Przewlekłe zmęczenie, a narządy wewnętrzne

Zaktualizowano: 24 sie 2020

W ostatnim czasie coraz więcej pacjentów cierpi na nieswoiste problemy, które objawiają się różnymi dysfunkcjami, których nie da się powiązać z żadną jednostką chorobową. Nieraz jest to:


-ból wędrujący

-przewlekłe zmęczenie

-bóle paraliżujące pojawiające się z nikąd

-zaburzone funkcje kognitywne w tym: brak jasnego myślenia, trudności w nauce i zapamiętywaniu

-brak chęci do podejmowania różnych prac

-częste infekcje i wiele wiele innychMożna by powiedzieć, że nic poważnego, ale jest to stan w którym pacjent nie prowadzi zbyt komfortowego życia. Jakie przyczyny mogą kryć się za takim stanem?


Dolegliwości te mogą być spowodowane zaburzeniem pracy TARCZYCY i chyba jest to ostatni element naszego ciała o którym myślimy, jeżeli nie mamy problemów nadmiernym tyciem lub chudnięciem, abo nie występują jakieś inne zaburzenia hormonalne w naszym ciele.


Tarczyca jest gruczołem wydzielania wewnętrznego i odpowiedzialna jest za produkcje hormonów w naszym organizmie.


Nasza Tarczyca produkuje 2 główne hormony T3 i T4, które regulują wiele procesów w naszym organizmie. Oczywiście tych hormonów jest znacznie więcej, ale 2 są najbardziej znanymi parametrami przy dysfunkcji tarczycy.

Tarczyca odpowiedzialna jest między innymi za metabolizm w naszym organizmie i zaburzenie wydzielania odpowiedniej ilości hormonów będzie wpływało na to, w jaki sposób metabolizujemy nasz pokarm, na ile wchłania się on i możemy czerpać z niego energie. Mówmy tutaj o takich składnikach jak tłuszcze, węglowodany i białka. Zła praca tarczycy będzie powodowała, brak odpowiedniego metabolizmu. Zaburzenie wydzielania wewnętrznego może również powodować zmniejszoną produkcje neuroprzekaźników, co może skutkować pojawieniem się depresji.


SKUTKI:


-łamliwe paznokcie

-wypadanie włosów

-sucha skóra

-otępienie

-brain fog (stan zamglenia umysłu, sytuacje w którym nie jesteś wstanie poradzić sobie z prostymi zadaniami :)

-zmęczenie

-problemy trawienne: zaburzenie wydzielania beta-alaniny i pepsyny co utrudnia wchłanianie substancji odżywczych


Widzisz zatem ile zależy od tego narządu o którym tak mało się mówi. Oczywiście jeżeli masz już takie objawy wcale to nie musi oznaczać, że masz chorą tarczycę, ale może ona funkcjonalnie już nie pracować dobrze. Nie jest to stan w którym zawsze trzeba brać pod uwagę kuracje hormonalną. Jeżeli miewasz takie stany np. zmęczenia lub otępienia to czas to na, aby zdiagnozować czy akurat Twoja tarczyca nie potrzebuje pomocy.


W jaki sposób można polepszyć stan w sposób naturalny i pozbyć się takich objawów? Jeżeli je masz, a chciałbyś się ich pobyć to odezwij się w wiadomości, wspólnie przeprowadzimy szczegółowy wywiad i zobaczymy co wpływa na taki stan Twojego organizmu.


38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page