top of page

Trening personalny jako nowy wymiar neuroaktywności

Czy myślałeś kiedyś o aktywności fizycznej, ćwiczeniach lub treningu z trenerem personalnym lub kimś kto specjalizuje się w ruchu?


Większość ludzi wybierając jakąkolwiek aktywność fizyczną niezbyt zwraca na to uwagę i uprawiają sport naśladując wzorce z internetu lub trenując planem treningowym z Internetu. W zdecydowanej większość nie zdają sobie sprawy, że najczęściej doprowadzają swój organizm do uszkodzeń. Dlaczego tak się dzieje?


Nie spersonalizowane ćwiczenia mogą, a właściwie zawsze wpływają negatywnie na organizm i to nie dlatego, że ćwiczenia są złe, ale właśnie dlatego, że nie zostały dostosowane indywidualnie. Mnóstwo czynników w organizmie będzie wpływało na wybór odpowiedniego treningu i prowadzenie ruchu podczas treningu. Sama sylwetka, cele, pożywienie, tryb życia i urazy będą bezpośrednio wpływać na wybór i jakość aktywności.

Poza całym aspektem dopasowania szeroko pojętego ruchu do danego typu klienta czy pacjenta, musimy wziąć pod uwagę to, że na codzień nie wykonujemy takich ruchów jak to robimy na siłowni. Większość ćwiczeń wykonywanych na siłowni to ćwiczenia typu split, czyli kształtujące pojedyncza grupę mięśniową w sposób izolowany. Pomyśl teraz kiedy ostatni raz siedząc na krześle w pracy prostowałeś kolano? Praktycznie się to nie zdarza, więc dlaczego chcesz ćwiczyć właśnie ten ruch na siłowni?


Nasze ciało ma możliwość nieustannej nauki, pojemność mózgu jest nieograniczona, tak samo jak zdolności ruchowe naszego organizmu. Powinniśmy zatem trenować ruch jako szeroko pojętą aktywność, taki ruch powinen być jak najbardziej funkcjonalny, czyli taki, który poźniej będzie mógł być przełożony na codzienne czynności w życiu.


Kolejny aspekt ruchu to neurologia. Często w pracy jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnych wzorców ruchowych, a nasze mięśnie są przystosowane do określonych czynności, więc gdy próbujemy wykonywać nowe ruchy na siłowni i do tego dokładać jeszcze obciążenie zewnętrzne skończy się to na pewno źle. Dlaczego zatem nie wykorzystać potencjału układu nerwowego do wykorzystywania bardziej złożonych ruchów naszego organizmu?

Już niedługo większość ludzi, bo jak pokazują badania 85% polaków chce wrócić do aktywności fizycznej, podejmie jakąś formę aktywności fizycznej. To od Ciebie zależy czy zrobisz to w zdrowy sposób, czy tylko pogorszysz swój aktualny stan. Pamiętaj nie ma złej aktywności ruchowej, jest tylko niewłaściwie dobrana do danego człowieka.

Trening ukierunkowany pod dysfunkcje w Twoim organizmie pozwoli na pozbycie się problemów bólowych w obrębie stawów. A stosowanie w treningu elementów neurologi, nie tylko pobudzi Twój mózg do większego wysiłku, ale usprawni również Twoje ciało i różne ośrodki w mózgu, dzięki temu zyskasz większą koordynacje ruchową i percepcje.


Neurologia i jej potencjał to właśnie to na co chce zwrócić Twoją uwagę, gdy raz zasmakujesz tego rodzaju aktywności z pewnością nie będziesz chciał przestać. Subtelne modyfikacje sprawią, że trening raczej będzie zabawą niż ciężkim przeżyciem.

Mając na uwadze powyższe, proponuje Tobie spersonalizowany trening, który będzie zawierał:


  • komplementarną diagnostykę

  • dostosowany program treningowy pod słabe ogniwa Twojego organizmu, nie tylko wizualne, ale ruchowe i funkcjonalne

  • będziesz trenował ruch, a nie podnoszenie ciężarów, a to pozwoli być Tobie silniejszym i sprawniejszym

  • trening będzie prowadzony pod kątem neurologicznym, abyś w jak najlepszy sposób wykorzystał potencjał swojego organizmu

  • otrzymasz również porady żywieniowe, aby osiągnąć szybciej zamierzone cele

  • równocześnie prowadzony będzie trening oddechowy, abyś wiedział jak radzić sobie z narastającym stresem w ciągu dnia

Nie ma wątpliwości, że to jedyny rodzaj takiego treningu w Tarnowie i okolicy. Zachęcam Ciebie do kontaktu, gdybyś chciał zacząć przygodę i zmienić swoje życie i zdrowie. Natomiast jeżeli miewasz różne problemy bólowe to tym bardziej odezwij się i przejrzyj mój Facebook oraz stronę internetową: www.uwalniamyodbolu.pl
30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page