top of page

Wpływ EMOCJI na nasze ciało | stomatologia

To niezwykłe, że na nasze samopoczucie fizyczne ma bezpośrednio wpływ nasze samopoczucie PSYCHICZNE. Powiedzenie RYBA ZAWSZE PSUJE SIĘ OD GŁOWY sprawdza się podobnie na człowieku.Stres - dynamiczna relacja adaptacyjna pomiędzy możliwościami jednostki, a wymogami sytuacji


To całkiem naturalne, że gdy nasz organizm jest poddawany stresującym sytuacją przez dłuższy czas w konsekwencji odbija się to na naszym zdrowiu fizycznym między innymi narządzie ruchu. Długotrwały stres może powodować BÓLE:


- głowy;

- karku;

- ramion;

- kręgosłupa;

- jamy brzusznej;

- i wiele innych dolegliwości niekoniecznie związanych z układem ruchu np. biegunki lub niestrawność.Kondycja naszego mózgu = kondycja naszego ciała

Nie tylko szeroko pojęty stres powoduje w nas negatywne samopoczucie, ale ilość dostarczanych bodźców przez świat zewnętrzny również powoduje zwiększoną pracę naszego mózgu. Mowa tutaj o setkach telefonów, mailach, reklamach telewizyjnych, życiu problemami wymyślonych bohaterów seriali, ale również tez problemy rodzinne czy niska ocena swojej osoby. To wszystko generuje EMOCJE.


Większość ludzi tłumi EMOCJE, a niejednokrotnie również odpowiedź na określoną emocje np. AGRESJE. Takie chowanie emocji w własnym ciele powoduje powstawanie wzmożonego napięcia mięśniowego.


Gdy napinamy mięśnie, uczucia nie dochodzą do świadomości i nie zostają uzewnętrznione. Zilustrujmy to przykładem:


"Jesteś wzorowym pracownikiem firmy i wkładasz całe serce w wykonywaną przez ciebie pracę. Jednak pewnego dnia słyszysz długą niesłuszną litanie od swojego szefa na swój temat, choć wiesz, że wszystko co powiedział tak naprawdę ciebie nie dotyczy, a ktoś inny zawinił w danej sytuacji. Jakie masz emocje? Jeśli jesteś mężczyzną może twoje ciało przepełnia AGRESJA, jeśli kobietą może cisną ci się ŁZY DO OCZU. Bez względu na płeć w tej sytuacji i tak stłumisz swoje emocje. W jaki sposób? Przez napięcie mięśniowe. Łzy nie popłyną, gdy napniesz mięśnie twarzy, a twoja agresja nie zostanie uwolniona na szefa, gdy napniesz całe ciało i dopiero później się wyładujesz"


To tylko wymyślona sytuacja, ale tak reaguje nasze ciało na STRES. Poprzez napięcie mięśniowe zmienia się nasza postawa ciała. Napięcie powoduje uniesienie barku do góry lub do przodu. To z kolei spowoduje zaburzoną pracę miednicy, a później cała reszta również się popsuje.


Nasza twarz najczęściej tłumi nasze emocje. Mówi się: DOBRA MINA DO ZŁEJ GRY. Dzięki takiemu mechanizmowi zaburza nasz APARAT STOMATOLOGICZNY, gdy tak się stanie może spowodować to SKOLIOZĘ IDIOPATYCZNĄ. Zatem dzieci wychowywane w stresie (gdy rodzice zbyt dużo od nich wymagają) są częściej narażone na takie dysfunkcje. Oczywiście nie omija to również dorosłych.


ZADBAJ O SWOJE CIAŁO I MÓZG. SKORZYSTAJ Z TERAPII CZASZKOWO - KRZYŻOWEJ I UWOLNIJ SIĘ OD NAPIĘĆ I ZŁEGO SAMOPOCZUCIA PSYCHICZNEGO.


Zapraszam na facebook: https://www.facebook.com/medtherapyy/ i do kontaktu telefonicznego.

Nie ma stresu, nie ma problemu!42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page