top of page

Wszystko jest możliwe - sekwestracja - przepuklina to NIE wyrok

Czy miewasz czasami bóle kręgosłupa? Raczej nie ma takiej osoby, która raz na jakiś czas nie odczuwa takich dolegliwości. Jedne bóle, nie będą zbyt poważne, inne natomiast wręcz przeciwnie. Jednak w każdym przypadku warto podejmować próby przywrócenia stanu początkowego. Chciałbym dzisiaj przedstawić Ci przypadek młodego chłopaka, przed trzydziestką, który mimo wydawać by się mogło zdrowego wygląda już tak dobrze. Zamieszczam grafikę obrazującą jego kręgosłup w świetle badania rezonansu magnetycznego.
Taki życiorys kręgosłupa to naprawdę nic dobrego z perspektywy badań obrazowych, co więcej od razu kwalifikujący się na zabieg neurochirurgiczny. Taki opis oczywiście bezpośrednio przekłada się na to w jaki sposób pacjent funkcjonuje i z czym się na codzień zmaga. Dość powtarzalne objawy z takich uszkodzeń to:


  • ból kręgosłupa lędźwiowego

  • ból w pośladku

  • ból promieniujący do zajętej kończyny

  • zmniejszony obwód mięśni zaopatrywanych przez nerw (w tym przypadku mocno zniesione obwody uda oraz podudzia)

  • zniesiona siła mięśniowa (w tym wypadku pacjent nie był wstanie stanąć na palcach nogi - nie było takiej możliwości)

  • zniesione odruchy ścięgniste w tym odruch kolanowy i skokowy

Oczywiście to nie wszystkie dolegliwości, ponieważ Twój organizm zawsze na dysfunkcje reaguje jako całość, więc inne elementy organizmu zaangażowane w proces będą również dawały o sobie znać. Z pewnością o komforcie życia takiego pacjenta nie ma mowy. Nie ma mowy o bieganiu, ani żadnej aktywności fizycznej, nie mówiąc o każdej czynności w bólu.


Zachodzi pytanie czy da się z takim staniem coś jeszcze zrobić, skoro pacjent jest zakwalifikowany na zabieg operacyjny? Oczywiście, że się da, ale liczy się indywidualne podejście.


Spójrz co udało się osiągnąć po kilku terapiach i mocnym zaangażowaniu pacjenta w ten proces.
To tylko kilka słów, ale wyobraź siebie, gdy cały czas zmagasz się z bólem a Twoja noga nie ma żadnej mocy. To jeden z najlepszych i najbardziej spektakularnych postępów pacjenta. Następnym razem z pewnością będzie jeszcze dokumentacja filmowa.


Jeżeli Ty miewasz bóle jakiś okolic swojego organizmu to odezwij się w wiadomości prywatnej, a spróbuje rozwiązać Twój problem.


104 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page