top of page

Wykorzystanie osi regulacyjnych w powrocie do zdrowia oraz osiągania rezultatów sportowych

Gdy chcemy powrócić do zdrowia lub zwiększyć potencjał naszego organizmu to rzadko zastanawiamy się nad tym, ile czynników ma wpływ na to, aby osiągnąć upragniony cel, obojętnie jaki on by nie był. Zaczynając od ukształtowania swojej sylwetki, zwiększenie wydolności, chociażby w amatorskich biegach, kończąc na zwyczajnym pozbyciu się bólu w jakiejś części naszego organizmu.


Większość terapeutów oraz ludzi skupia się na tym, aby pozbyć się problematycznego symptomu z swojego organizmu, chociażby bólu, lub by osiągać lepsze wyniki sportowe. Skoncentrowani są oni zazwyczaj na osiągnięciu celów tych rzeczy, a nie na mechanizmach, które warto poprawić, aby je osiągnąć. Dlatego masowanie obolałego miejsca w ciele, albo wybieganie na coraz dłuższe dystanse lub progresowanie dystansów przez ukształtowanie terenowe jest już celem samym w sobie, a nie ma mowy o innych parametrach. Jednak by nasz organizm był szybszy, silniejszy, zdrowszy oraz nie miał bólu musi być w odpowiedni sposób zarządzany przez różne systemy, które mają przewagę nad innymi, a tym samym pomagają osiągnąć zamierzone cele w zdecydowanie szybszym czasie i w bardziej zdrowy sposób. O jakich systemach mowa? Przedstawia się poniższa infografika.

Dlatego masowanie problematycznego mięśnia, lub samo bieganie nie będzie odpowiednio stymulować najważniejszych układów naszego ciała, dlatego w pewnym momencie przestaniemy osiągać lepsze rezultaty i będziemy stać w miejscu.

Jak możemy zarządzać tymi systemami? Żaden z tych systemów nie jest odrębnym i nie może działać bez pozostałych, chcąc zatem osiągać odpowiednie rezultaty musimy prowadzić stymulacje na wszystkich poziomach. Podstawowe założenia przedstawia poniższa grafika:Oczywiście każdy o tym wie i nic nowego nie zostało w tej grafice zawarte, ale odpowiednie sterowanie, zarządzenie tymi systemami pozwoli osiągać Twojemu organizmowi rzeczy niemożliwe. Jeżeli chcesz wyeliminować z swojego życia:


  • ból

  • zmęczenie

  • ospałość po jedzeniu

  • zredukować masę ciała, lub poprawić wygląd sylwetki

  • osiągać lepsze wyniki sportowe lub motoryczne

  • być bardziej kreatywny

  • i wiele więcej

musisz wprowadzić odpowiednie zmiany na wszystkich poziomach swojego organizmu i to w jednym czasie, dzięki temu układ zarządzający, czyli układ nerwowy sprawi, że osiągniesz rzeczy, które w tej chwili są dla Ciebie nie osiągalne, czy to pod względem lepszego samopoczucia, bólu czy po prostu osiągania wyników sportowych.


Zastosowanie trików na układ nerwowy podczas sesji treningu personalnego pozwala na odblokowywanie poziomów organizmu na których jeszcze wcześniej nie był. Odpowiednio dopasowany trening oddechowy oraz nawyki żywieniowe i sen pozwalają na lepszą regeneracje organizmu, mózgu i układu nerwowego, a to pozwala nam sięgać wyżej i dalej.


Jeżeli temat Ciebie zainteresował i chciałbyś zobaczyć co może Twój organizm odezwij się, i zobaczysz, że można osiągnąć o wiele więcej w tym samym czasie. Pamiętaj jednak, że jest to proces, i to proces, który postępuje w odpowiednim tempie.


Więcej informacji na temat każdego z filarów w odrębnych postach i filmach.


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page