top of page

Zacukrzony MÓZG i jego skutki

Pomyślałem, aby bardziej usystematyzować publikację postów na swoim profilu, dlatego każdego PONIEDZIAŁKU będzie pojawiał się krótki POST z ciekawymi informacjami, lub nagranie WIDEO na temat zdrowia i jego składowych.


Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że na nasze zdrowie i samopoczucie ma wpływ całe nasze ŚRODOWISKO w którym się znajdujemy🤓


⚠️Zacznijmy od rzeczy na którą w odczuwaniu BÓLU lub innych symptomów najmniej zwracamy uwagę🥴🤐. To JEDZENIE🥖🥨🧀🍟🍔🌭🍗🥪🍕 i PICIE 🥤🍷🥂🍺🍻. W tym temacie oczywiście zostało już napisane wiele książek. Ale zwracając uwagę na CUKIER możemy zobaczyć, jak negatywne skutki będzie maiło spożywanie tego produktu, który jest zakamuflowany w wielu produktach🍏🍉🍇🍕🥪🍧🍭🍬🍫.


Jak byś określił swój stosunek do CUKRU❓

Najczęściej tutaj pada odpowiedź: TO SKOMPLIKOWANE. Niby wiesz, że jest on bardzo szkodliwy, ale nie jesteś wstanie się jemu oprzeć. I o ile nie trzeba większości przekonywać, że w słodyczach i słodkich napojach tego produktu jest bardzo dużo, to już trudniej jest większości ludzi zrozumieć, że producenci praktycznie do każdego produktu dodają cukier lub jego pochodne. Cukier to nie tylko to co wkładamy łyżeczką do herbaty. Wiele produktów, które na co dzień zjadamy zawiera duże ilości cukrów, lub powoduje duże wyrzuty cukru w naszym organizmie. Co to takiego❓❓


☢️MIÓD

☢️LAKTOZA

☢️PSZENICA

☢️RYŻ

☢️ZIEMNIAKI

☢️SŁODZIKI

☢️I DZIESIĄTKI INNYCHSpecjalnie dodałem te najbardziej kontrowersyjne. Spożywanie tych produktów w odpowiednich ilościach nie będzie nam szczególnie szkodziło, ale w połączeniu na co dzień z sztucznymi pokarmami zawierającymi mnóstwo cukrów i tłuszczów mogą one znacząco:


🧩UPOŚLEDZIĆ DZIAŁĄNIE NASZEGO MÓZGU

🧩ZWIĘKSZAĆ UTAJONE STANY ZAPALNE NASZEGO ORGANIZMU

🧩POWODOWAĆ BÓLE W ORGANIZMIE I ZŁE SAMOPOCZUCIE

🧩ROZLEGULOWAĆ GOSPODARKĘ HORMONALNĄ


Jakie są tego skutki kliniczne❓❓


MOŻESZ CZUĆ SIĘ PRZYBITY, ponieważ skurczony od cukru hipokamp (struktura mózgu) może wpływać na Twój nastrój. Jeżeli taki stan trwa latami możesz nabawić się depresji. Sam depresja została nazwana chorobą zapalną, a cukier powoduje zapalenia.


MOŻESZ STAĆ SIĘ IMPULSYWNY, ponieważ słabo działający hipokamp wiąże się z porywczością i brakiem opanowania.


MOŻESZ CZUĆ SIĘ ZABLOKOWANY. Wpływać to będzie bezpośrednio na blokady emocjonalne oraz umiejętność podejmowania decyzji, a to już tylko krok od podjęcia złych decyzji. Tym samym trudniej będzie Tobie wydostać się z zapętlenia, w które sam się wprowadziłeś, dzięki nieodpowiednim nawykom żywieniowym.


Jeżeli już odczuwasz tak negatywne skutki możesz się ze mną skontaktować i wspólnie możemy poprawić Twoje samopoczucie.57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page