top of page

ELIASZ GRALAK

TRENER PERSONALNY - NATUROPATA - TERAPEUTA MANUALNY - CHIROPRAKTYK - TERAPEUTA P-DTR

Jeżeli szukasz informacji na temat Akupunktury świadczy to o tym, że jesteś zainteresowany naturalnym sposobem leczenia. Akupunkturę wykorzystuje w swojej praktyce praktycznie w każdym zabiegu, aby podnieść jego skuteczność. Zdarza się jednak czasami, że prowadzę tylko zabieg akupunkturowy nakierowany na konkretną dysfunkcje. To bardzo skuteczna terapia, a diagnostyka samego zabiegu jest bardzo zaawansowana i holistyczna. 

Czym jest akupunktura?

Akupunktura to zabieg wykorzystujący do leczenia pełne igły. Igły te znacząco różnią się od tych lekarskich, chociażby tym, że nie posiadają powierzchni tnącej. Jest to metoda wykorzystująca zaawansowane algorytmy nakłuć w różnych kombinacjach w celu samo usprawniania organizmu. Zabieg nie jest zbytnio bolesny i po diagnostyce dolegliwości wybiera się miejsca nakłuć. Sam zabieg jest krótki, a efekty w zależności od posiadanych dolegliwości są natychmiast po nakłuciu, lub po dłuższym czasie. Założeniem akupunktury jest powiązanie obszarów skórnych z poszczególnymi narządami wewnętrznymi i choroba danego narządu może się manifestować na różnych obszarach somatycznych takich jak skóra, stawy, więzadła i inne. Stymulacja igłą poszczególnych obszarów ma na celu zmianę odpowiedzi narządowej i przywrócenie prawidłowej pracy danego narządu. 

Praca w tym systemie prawie zawsze w mojej praktyce jest łączona z pracą na brzuchu z uwagi na ścisłe powiązania somatycznych odczuć z konkretnymi narządami, dlatego można powiedzieć, że akupunktura jest tak skuteczna, ponieważ podchodzi całościowo do organizmu, a nie tylko lokalnie. Technik i sposobów nakłuwania jest naprawdę wiele, spektrum leczenia dolegliwości jest bardzo duże. 

Akupunktura pomoże Tobie w skutecznym pozbyciu się:

- bólu kręgosłupa;

- bólu kolana;

- bólu barków;

- bólu stawów skokowych ;

- lepszym trawieniu;

- bólów głowy;

 

Zabieg akupunkturowy czasami jest wzmacniany przeze mnie przez elektrostymulacje bardzo zaawansowanym urządzeniem do elektrostymulacji, który wzmaga efekty zabiegowego. Często akupunktura jest łączona z zabiegiem na powłokach brzusznych, aby wspomóc regeneracje w całym organizmie. Więcej informacji o elektrostymulacji możesz przeczytać na moim blogu oraz na facebook'u.

#ból kręgosłupa #ból głowy #ból biodra #rwa kulszowa #przepukliny #ból kolana #zaburzenia czucia

Kim jestem?

Przede wszystkim jestem pasjonatom. Od wielu lat mam kontakt z ludźmi, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami z układu ruchu, ale nie tylko większość pacjentów ma również problemy w układzie nerwowym, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Staram się rozwiązać każdy problem zdrowotny pacjenta poprzez stosowanie wielu metod oraz koncepcji, które są potwierdzone certyfikatami oraz dyplomami. Możesz je znaleźć klikając tutaj. Jestem dyplomowanym chiro-taktykiem oraz terapeutom P-DTR i innych metod neurologicznych. W swojej pracy wykorzystuje wiele koncepcji dostępnych na rynku zachodnim jak i wschodnim. 

Wielokrotnie pomagałem osobom w ciężkich stanach zdrowotnych w układzie ruchu, które uniemożliwiały normalne funkcjonowanie. Pomagam pacjentom z:

-bólem kręgosłupa

-bólem stawów obwodowych

-brakiem czucia

-bóle głowy

-problemy trawienne

-problemy skórne

-brak czucia

-zaburzenia funkcjonalne

-wiele innych, zadzwoń i zapytaj

Na co dzień pomagam szerokiemu spektrum osób z różnymi dolegliwościami. Do ciała pacjenta zawsze podchodzę kompleksowo, ale również całościowo obserwując go w statyce, w chodzi i w innych czynnościach celem poprawy komfortu życia pacjenta. pacjent po mojej terapii nie tylko ma nie czuć bólu, ale również ma się poczuć w wielu wymiarach swojego życia. Lepiej funkcjonujące ciało, to lepsza regeneracja, lepsze funkcjonowanie, lepsze myślenie i skupienie uwagi w ciągu dnia. 

Jak będzie przebiegał Twój proces leczenia?

Na pierwszej wizycie przeprowadzimy wspólnie szczegółowy wywiad, który nie tylko będzie obejmował Twoje aktualne dolegliwości, ale więcej aspektów Twojego życia. Sprawdzimy, dlaczego Twój organizm uległ procesowi chorobowemu i jak możemy mu pomóc. Jeżeli będziemy wiedzieć jak fukcjownowałes wcześniej i jak funkcjonujesz aktualnie to przejdziemy do oceny wizualnej oraz funkcjonalnej Twojego organizmu. Testy pomogą nam w zlokalizowaniu obszaru ciała, który uległ dysfunkcji. 

Następny krok to planowanie terapii. To najbardziej zaawansowany proces, ponieważ nie tylko będzie obejmował wyjście z bólu, który aktualnie posiadasz, ale również poprawienie komfortu Twojego życia w wielu aspektach w których zostało one zaburzone. Będzie to obejmowało, sprawdzenie pracy narządów wewnętrznych i ich wpływu na całość Twojego organizmu (w zależności od potrzeb i Twojego stanu). 

Terapia, której zostaniesz poddany jest efektem dobrania najskuteczniejszych technik. Dobór technik poparty moim doświadczeniem sprawi, że terapia będzie przebiegać sprawnie, jednak musisz pamietać, że to proces. Medycyna Chińska mówi, że "wychodzenie z procesu chorobowego trwa taki czas jak pojawienie się tego procesu w organizmie". Jednak postaram się, aby było to szybciej. 

Gdy już poczujesz się lepiej wspólnie ustalimy ćwiczenia korekcyjne, mające na celu wzmocnić Twoje słabe ogniwa organizmu. 

Jakie elementy wchodzą w tą terapię:

- akupunktura dystalna

- akupunktura ucha

- akupunktura 5 elementów

- akupunktura warstw 

Dobór odpowiedniej metody do Twojej dolegliwości pomoże nam, aby proces zdrowienia przebiegał sprawnie i przyjemnie, zgodnie do problemu z którym się zgłosiłeś. 

Więcej o mojej osobie przeczytasz tutaj a stosowanych technikach i nowościach pojawiających się tutaj.

Moim nadrzędnym celem jest edukacja pacjenta, dlatego nie pozwolę byś wyszedł nie uświadomiony w jaki sposób pojawiła się dysfunkcja w Twoim ciele. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące zdrowia. 

ZACZNIJ OD DZIŚ DZIAŁAĆ NA RZECZ SWOJEGO ZDROWIA

bottom of page