top of page
Projekt bez nazwy (10).png

ELIASZ GRALAK

TRENER PERSONALNY - NATUROPATA - TERAPEUTA MANUALNY - CHIROPRAKTYK - TERAPEUTA P-DTR

Jeżeli szukasz informacji na temat Terapii wisceralnej świadczy to o tym, że jesteś zainteresowany naturalnym sposobem leczenia. Terapię wisceralną wykorzystuje w swojej praktyce codziennie. W większości przypadków zaburzenia w obrębie narządów mają ścisłe powiązanie z problemami narządu ruchu (mięśniami, stawami, powięzią itp.)  

Diagnostyka

Przeanalizujemy dokładnie Twój stan zdrowia, poprzez dokładny wywiad

Testy funkcjonalne

Ocenimy Twoje zdrowie przez wykonie testów prowokacyjnych

Terapia

Dobiorę indywidualną terapię do Twojego aktualnego zdrowia 

Ćwiczenia oddechowe

Otrzymasz spersonalizowane ćwiczenia korekcyjne oraz zalecenia do stosowania 

Projekt bez nazwy (10).png

Czym jest terapia wisceralna?

Ten koncept terapii manualnej jest metodą, która powstała na bazie masaży brzucha i ludowych metod leczniczych stosowanych na całym świecie oraz wzbogacona najnowszymi doniesieniami ze świata nauki. . Terapia wisceralna od wielu lat jest niezastąpioną metodą leczenia funkcji układu pokarmowego, przywracającą sprawność, eliminującą ból, a nawet mogącą zapobiec operacji. Istnieje w naszym ciele wiele połączeń, które umożliwiają przywrócenie dobrego funkcjonowania pacjentowi przez pracę na brzuchu. Zabieg po uprzedniej diagnostyce jest skierowany na przyczyny pojawiającej się dysfunkcji. Z uwagi na szeroki zakres stosowanych metod, możemy ją dostosować bezpośrednio do potrzeb pacjenta, bez względu na jego wiek czy płeć, a nawet stan.

Metoda została na tyle rozwinięta, że poświęciłem jej kilka postów na blogu. Indywidualne podejście opiera się na badaniu funkcjonalnym pacjenta oraz wnioskowaniu klinicznemu. Dzięki temu poznajemy słabe ogniwa organizmu, które następnie muszą zostać poddane terapii. Po terapii pacjent otrzymuje zalecenia do wykonywania jako indywidualny program lub podejmuje współpracę przez trening medyczny, który został opisany na kolejnych stronach. 

 

Terapia wisceralna może pomóc między innymi w:

 

- problemach brzusznych niewiadomego pochodzenia;

- bólach stawów

- bólach mięśniowych; 

- bólach głowy;

- bólach kręgosłupa; 

- rwie kulszowej;

- bolesnych menstruacjach;

- jako wspomaganie przy problemach z zajściem w ciąże;

- wielu innych.

Terapia wisceralna polega na pracy w obrębie jamy brzusznej, gdzie znajdują się wszystkie narządy wewnętrzne oraz powięzi i mięśnie. Ta technika manualna bazuje na głębokim masażu brzucha, który uwalnia narządy z napięć i przywraca prawidłowy stan układu trzewnego.

Wiele dolegliwości takich jak migrena, czy różnego rodzaju dolegliwości bólowe mogą mieć swój początek właśnie w jamie brzusznej!

Wiele problemów zdrowotnych to rachunek za prowadzony tryb życia. W brzuchu znajduje się duża ilość tkanek, które podobnie jak mięśnie mogą zesztywnieć i przestać spełniać swoje naturalne funkcje. Odpowiedni ucisk narządów wewnętrznych i masaż przestrzeni pomiędzy jelitami i mięśniami przywraca prawidłowe napięcie w obrębie jamy brzusznej. Jednocześnie następuje poprawa krążenia, co sprzyja zwiększeniu przepływu krwi w okolicy klatki piersiowej, głowy oraz kręgosłupa, ramion i nóg.

#ból kręgosłupa #ból głowy #ból biodra #rwa kulszowa #przepukliny #ból kolana #zaburzenia czucia

Kim jestem?

Przede wszystkim jestem pasjonatom. Od wielu lat mam kontakt z ludźmi, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami z układu ruchu, ale nie tylko. Większość pacjentów ma również problemy w układzie nerwowym, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Staram się rozwiązać każdy problem zdrowotny pacjenta poprzez stosowanie wielu metod oraz koncepcji, które są potwierdzone certyfikatami oraz dyplomami. Możesz je znaleźć klikając tutaj. Jestem dyplomowanym chiropraktykiem oraz terapeutom P-DTR i innych metod neurologicznych. W swojej pracy wykorzystuje wiele koncepcji dostępnych na rynku zachodnim jak i wschodnim. 

Wielokrotnie pomagałem osobom w ciężkich stanach zdrowotnych w układzie ruchu, które uniemożliwiały normalne funkcjonowanie. Pomagam pacjentom z:

-bólem kręgosłupa

-bólem stawów obwodowych

-brakiem czucia

-bóle głowy

-problemy trawienne

-problemy skórne

-brak czucia

-zaburzenia funkcjonalne

-wiele innych, zadzwoń i zapytaj

Na co dzień pomagam szerokiemu spektrum osób z różnymi dolegliwościami. Do ciała pacjenta zawsze podchodzę kompleksowo, ale również całościowo obserwując go w statyce, w chodzi i w innych czynnościach celem poprawy komfortu życia pacjenta.  Lepiej funkcjonujące ciało, to lepsza regeneracja, lepsze funkcjonowanie, lepsze myślenie i skupienie uwagi w ciągu dnia. 

Jak będzie przebiegał Twój proces leczenia?

Na pierwszej wizycie przeprowadzimy wspólnie szczegółowy wywiad, który nie tylko będzie obejmował Twoje aktualne dolegliwości, ale więcej aspektów Twojego życia. Sprawdzimy, dlaczego Twój organizm uległ procesowi chorobowemu i jak możemy mu pomóc. Jeżeli będziemy wiedzieć jak fukcjownowałes wcześniej i jak funkcjonujesz aktualnie to przejdziemy do oceny wizualnej oraz funkcjonalnej Twojego organizmu. Testy pomogą nam w zlokalizowaniu obszaru ciała, który uległ dysfunkcji. 

Następny krok to planowanie terapii. To najbardziej zaawansowany proces, ponieważ nie tylko będzie obejmował wyjście z bólu, który aktualnie posiadasz, ale również poprawienie komfortu Twojego życia w wielu aspektach w których zostało one zaburzone. Będzie to obejmowało, sprawdzenie pracy narządów wewnętrznych i ich wpływu na całość Twojego organizmu (w zależności od potrzeb i Twojego stanu). 

Terapia, której zostaniesz poddany jest efektem dobrania najskuteczniejszych technik manualnych z różnych metod. Medycyna Chińska mówi, że "wychodzenie z procesu chorobowego trwa taki czas jak pojawienie się tego procesu w organizmie". Jednak postaram się, aby było to szybciej. 

Gdy już poczujesz się lepiej wspólnie ustalimy ćwiczenia korekcyjne, mające na celu wzmocnić Twoje słabe ogniwa organizmu. 

Jakie elementy wchodzą w tą terapię:

-chiropaktyka

-terapia na układzie nerwowym (P-DTR i inne)

-igłoterapia

-akupunktura

-praca na tkankach miękkich

-mobilizacje

-terapia na układzie autonomicznym (terapia czaszkowo-krzyżowa)

-terapia wisceralna 

-wiele wiele innych

Dobór odpowiedniej metody do Twojej dolegliwości pomoże nam, aby proces zdrowienia przebiegał sprawnie i przyjemnie, zgodnie do problemu z którym się zgłosiłeś. 

Więcej o mojej osobie przeczytasz tutaj a stosowanych technikach i nowościach pojawiających się tutaj.

Moim nadrzędnym celem jest edukacja pacjenta, dlatego nie pozwolę byś wyszedł nie uświadomiony w jaki sposób pojawiła się dysfunkcja w Twoim ciele. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące zdrowia. 

ZACZNIJ OD DZIŚ DZIAŁAĆ NA RZECZ SWOJEGO ZDROWIA

bottom of page