top of page

Stres

Proces w którym organizm reaguje w odpowiedni dla siebie w sposób na skutek wpływu środowiska.

 

Rozróżniamy stres chemiczny, fizyczny (promieniowanie), psychiczny (sytuacje z życia). Rozwód, ślub, ciąża, choroba, kredyt, śmierć bliskiej osoby, utrata pracy są to czynniki stresujące.

W dzisiejszych czasach dla naszego organizmu wszystko może stać się stresorem, a z uwagi na to, że wywołuje on szereg zmian biofizycznych w naszym ciele, dobrze jest mieć pod kontrolą jego poziom. Z stresu mogą również pojawiać się bóle w organizmie na reakcje układu nerwowego w zmienionym środowisku. Reakcje te zazwyczaj są automatyczne i nie podlegają naszej woli, dlatego często możemy czuć się źle. 

Stres również wpływa na nasz układ pokarmowy, przez liczne powiązania układu nerwowego z pokarmowym. Bóle brzucha, wrażliwe jelito, biegunki, zaparcia to tylko niektóre problemy wynikające z zbyt dużej impulsacji układu nerwowego napędzanego przez stres. Wiele naszych sytuacji życiowych oraz tych z życia dziecięcego ma wpływ na nasze zachowania i to jacy jesteśmy, a część z tych zachowań nabyliśmy od rodziców lub dziadków. Świadomość tego jak może wpływać to na nas jest kluczem do odzyskania zdrowia i cieszenia się dobrym samopoczuciem. 

Zapoznając się z wieloma koncepcjami pracy na układzie nerwowym i pracy na poszczególnych strukturach fizjologii i mózgowia przez pracę kinezjologiczną, terapię czaszkowo-krzyżową, akupunkturę mogę wspomóc Twój organizm do tego, aby zaczął radzić sobie z wieloma sytuacjami w życiu, a tym samym abyś Ty mógł czuć się lepiej. Koncepty te są niezwykle ciekawe i zaawansowane. Terapia taka nie sprawia bólu pacjentowi, może on się odprężyć i poczuć się lepiej. Pacjent podczas sesji nie jest bierny, ale bardzo aktywnie bierze udział w całym procesie. Brzmi ciekawie? 

Jeżeli chcesz uwolnić stres, poczuć się lepiej, poprawić pracę układu pokarmowego lub pozbyć się bólu, który jest napędzany przez reakcje stresogenne to skontaktuj się ze mną. U dołu strony zamieszczone są filmy mówiące o tym jak stres wpływa na nasze zdrowie, ból i samopoczucie. Zachęcam Ciebie do obejrzenia ich. 

Umów się na sesje terapii, która pomoże spojrzeć Tobie na problemy z innego punktu widzenia. Dzięki nowoczesnej terapii postaramy się usunąć z ciała napięcie, które często jest wynikiem powstawania wielu procesów chorobowych. 

bottom of page