top of page

Oczekiwania, a rzeczywistość

ⓄⒸⓏⒺⓀⒾⓌⒶⓃⒾⒶ, Ⓐ ⓇⓏⒺⒸⓏⓎⓌⒾⓈⓉⓄŚĆ

Świat konsumpcjonizmu sprawia, że większość rzeczy mamy na wyciągnięcie ręki i w jednej chwili możemy zaspokoić swoją każdą potrzebę Nijak jednak ma się to do naszego zdrowia i samopoczucia. Często oczekujemy, że organizm będzie nam służył przez lata oraz że nie będziemy odczuwali negatywnych skutków jego zużycia. Jednak życie szybko weryfikuje nasze życzeniowe myślenie.


Organizm od urodzenia to idealnie zestrojona konstrukcja Jednak środowisko, w którym się obracamy ma na nas ogromny wpływ i wywołuje w naszym organizmie niepożądane skutki oraz zmiany, nieraz na poziomie strukturalnym (co oznacza zaawansowane systemy kompensacji lub nadmierne obciążenia).

Organizm żyje swoim nieprzerwanym cyklem i cyrkulacją energii w nim na wielu poziomach (w układzie nerwowym, krwionośnym, hormonalnym i wielu innych). W obliczu wpływu środowiska w tym emocji, pracy, żywienia, braku ruchu, lub nadmiernego ruchu w konsekwencji prowadzić to może do pojawienia się chorób oraz wielu zmian hormonalnych. To prowadzi do dysharmonii we wszystkich układach.

Dlatego gdy pojawia się symptom bardzo często należy posprzątać wiele innych zmian, które nastąpiły wcześniej co może trwać dłuższy odcinek czasu. Część dolegliwości spowodowanych jest przez stres, który podtrzymuje reakcje uogólnioną organizmu. Przez stres możemy mieć:

zaburzoną odpowiedź immunologiczną, a w tym utrzymywać stan zapalny;

-rozwinąć hiperglikemię; -zatrzymanie wody, obniżone libido i zmniejszoną płodność; -przewlekłe infekcje w szczególności w obszarze płuc; -przewlekłe zmęczenie i depresja; -napięcia mięśniowe.


To tylko niektóre z nich. Dlatego w niektórych przypadkach tak trudno jest odwrócić symptomy pacjenta. A cały czas musimy mieć na względzie to, że jest on w swoim środowisku. Długotrwała współpraca ma szanse na przyniesie zadowalających efektów dla pacjenta.

Jeśli masz, któreś z wymienionych problemów daj znać.

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page