Omówienie I FILARU zabiegowego

🎯Nadeszła pora na przybliżenie FILARÓW prowadzenia pacjenta🎯


Nie omówię ich po kolei, ale postaram się kolejnych postach wspomnieć o wszystkich

OCENA POSTURALNA PACJENTA


Środowisko terapeutów, być może nie wszystkich, ale zdecydowanej większości, wytworzyło niezdrową manierę przystępowania do zabiegu bez oceny lub refleksji nad tym co się zmienia w danym człowieku. Większości interesuje tylko pozbycie się bólu. A gdyby w życiu zmienić coś więcej? Poczuć się lepiej, bez bólu, bardziej wypoczętym, bardziej inteligentnym, zdrowszym, bardziej witalnym? Pewnie każdy by chciał, ale takiej drogi nikt nie przejdzie za Ciebie. Jednak gdy masz u boku kogoś kto zapewni Ci praktyczną pomoc, wtedy jest zdecydowanie łatwiej.


Wychodząc na przeciw takim oczekiwaniom klientów/pacjentów, każdy pacjent rozpoczynający proces terapeutyczny zostanie poddany ocenie postruralnej, ale nie jedynie na podstawie testów screeningowych, ani oceny wizualnej lub funkcjonalnej. Zostanie poddany pomiarom kątowym w swoim organizmie. Na czym będzie to polegać?


Oczywiście nic w ciele nie jest symetryczne i NIE powinniśmy dążyć do nadmiernej symetrii naszego ciała, ale jeżeli jakieś elementy ewidentnie nie znajdują się w miejscu w którym być powinne, wtedy tworzy to patologię i rodzi wiele nieprzyjemności. Dlatego budując bazę podopiecznych chcących zmienić swoje życie i dążyć do zdrowia, nie tylko przeprowadzę z nimi konkretną zindywidualizowaną ścieżkę terapeutyczną, ale zastanowimy się nad wieloma inni czynnikami powrotu do zdrowia, a treningi personalne (to odrębny temat) będą nakierowane na osiąganie wytyczonych celów, czy to zdrowotnych czy stricte na poprawę wyglądu pacjenta.


Ocena postoralna da nam wgląd, jak zmienia się nasze ciało podczas samej terapii oraz programowania ćwiczeń dobranych indywidualnie do pacjenta. Jedną z takich ocen zamieszczam u dołu wraz z omówieniem słabych ogniw.


Pozycja CZOŁOWA:Zdjęcie jest poglądowe i nie pokazuje rzeczywistych pomiarów.


Zdjęcie przedstawia ocenę posturalną płaszczyzny czołowej. Ocenione zostały poszczególne obszary ciała i pomiary odniesione w stosunku do dwóch stron. Każda taka ocena pokaże jakie są słabe ogniwa w danym organizmie oraz nad jakimi częściami ciała należy popracować, które mięśnie nie działają, które trzeba uaktywnić, a które wyłączyć w układzie nerwowym. Każde odchylenie od normy będzie powodowało z czasem zwyrodnienia i pojawienie się bólu. Każdy pomiar kątowy pozwoli ustalić jak pracuje dana grupa mięśniowa w stosunku do innych.


Każdy pacjent otrzyma taką analizę z zaznaczonymi słabymi ogniwami oraz zaleceniami ćwiczeń do domu oraz pełnym wnioskowaniem, a Ci którzy podejmą współpracę dłużą zadbanie o ich zdrowie już na siłowni, by kształtować swoją sylwetkę lub pozbyć się bólu i poczuć się lepiej. Pomiary nie będą oceniane tylko w statyce, ale również w dynamicznym ruchu, podczas różnych pozycji czy to przysiadu, czy siedzenia na krześle. Screening takich pomiarów będzie odbywał się co jakiś czas celem badania postępów zdrowotnych pacjenta.


Ocena posturalna będzie odbywać się w 2 płaszczyznach: czołowej i strzałkowej:Ta pozycja pozwoli bardziej na ocenę pacjentów bólowych, ponieważ będzie pokazywała słabe ogniwa w stabilizacji tułowia.

Zapewniam, że wypracowanego podejścia i koncepcji podejścia do pacjenta w Tarnowie, a śmiem twierdzić, że nawet w Polsce nie ma nikt. Połączenie wielu koncepcji z zakresu ćwiczeń funkcjonalnych, chiropraktyki, ćwiczeń oddechowych, core, zmian nawyków żywieniowych, treningu personalnego, technik tkanek miękkich, koncepcji podejścia do układu nerwowego, akupunktury zaowocowało stworzeniu czegoś wyjątkowego i unikatowego. Jednak musisz dać sobie czas, aby zmiany w Twoim życiu zagościły na stałe.


Dla kogo jest to podejście?

DLA WSZYSTKICH.


Poczynając od młodych osób, które szukają trenera personalnego, nie tylko który zaprogramuje trening, ale przede wszystkim, który przeprowadzi go w sposób bezpieczny i zdrowy oraz zmieni nawyki żywieniowe.


Dla osób, które poprostu chcą czuć się lekko, żyć bez bólu i być mobilne, a jednocześnie stabilne.


Dla osób które chcą zmienić coś w życiu na lepsze, które trenują już jakiś sport i chcą wejść na szczyt swoich możliwości ruchowych i wydolnościowych.


Dla osób, które mają już kontuzje i nie wiedzą jak z niej wyjsć, by wrócić do sportu.


Dla osób, które odwiedziły już wielu specjalistów, a nadal miewają dolegliwości.


Dla osób, które mają silne dolegliwości bólowe i szukają kogoś, kto w sposób zindywidualizowany spojrzy na problem i posłuży się wieloma metodami do przywrócenia im zdrowia.


Oraz dla osób starszych, które miewają silne dolegliwości bólowe.


Więcej szczegółów dotyczących tego filaru w późniejszym czasie.

0 wyświetlenia
  • Facebook Social Ikona

TERAPIA MANUALNA 

TRENING PERSONALNY

TARNÓW

medTherapy

Wizyty domowe: Tarnów 

Email: masaz.medtherapy@gmail.com

Tel: 660 632 715; 667 111 255

Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 8:00 - 20:00 

​​Sobota: 8:00 - 18:00 ​

Niedziela: Zamknięte

KONTAKT

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now