top of page

ELIASZ GRALAK

TRENER PERSONALNY - NATUROPATA - TERAPEUTA MANUALNY - CHIROPRAKTYK - TERAPEUTA P-DTR

Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się dowiedzieć czegoś więcej. Odpowiednio dobrana terapia do Twojego aktualnego stanu  to kluczowy element, aby wrócić do zdrowia. W dalszej części dowiesz się na czym polega program Twojego powrotu do zdrowia, który chce Tobie pokazać. Ten rodzaj terapii to najskuteczniejsze techniki kilkudziesięciu podejść do zdrowia człowieka. Ta terapia ma na celu nauczenie Ciebie żyć bez bólu w ciągu dnia. Jest to jednak proces. Wystarczy, że napiszesz do mnie i przedstawia Tobie dodatkowe szczegóły współpracy. 

ZACZNIJ DZIŚ I ODKRYJ NOWĄ JAKOŚĆ ŻYCIA

Diagnostyka

Przeanalizujemy dokładnie Twój stan zdrowia, poprzez dokładny wywiad

Testy funkcjonalne

Ocenimy Twoje zdrowie przez wykonie testów prowokacyjnych

Terapia

Dobiorę indywidualną terapię do Twojego aktualnego zdrowia 

Ćwiczenia korekcyjne

Otrzymasz spersonalizowane ćwiczenia korekcyjne oraz zalecenia do stosowania 

Czym jest terapia manualna?

Ten koncept terapii manualnej jest metodą, która powstała na bazie najskuteczniejszych technik z wybranych szkoleń i został poparty wieloletnim doświadczeniem oraz skutecznością. Terapia manualna od wielu lat jest niezastąpioną metodą leczenia i rehabilitacji narządu ruchu, przywracającą sprawność, eliminującą ból, a nawet mogącą zapobiec operacji. Zabieg po uprzedniej diagnostyce jest skierowany na przyczyny pojawiającej się dysfunkcji. Z uwagi na szeroki zakres stosowanych metod, możemy ją dostosować bezpośrednio do potrzeb pacjenta, bez względu na jego wiek czy płeć, a nawet stan.

Metoda została na tyle rozwinięta, że poświęciłem jej kilka postów na blogu. Indywidualne podejście opiera się na badaniu funkcjonalnym pacjenta oraz wnioskowaniu klinicznemu, które zostanie potwierdzone screeningiem wizualnym przez specjalistyczny program. Dzięki temu poznajemy słabe ogniwa organizmu, które następnie muszą zostać poddane terapii. Po terapii pacjent otrzymuje zalecenia do wykonywania jako indywidualny program lub podejmuje współpracę przez trening medyczny, który został opisany na kolejnych stronach. 

 

W skład metod z zakresu terapii manualnej wchodzą m.in.:

 

- techniki na tkankach miękkich

- techniki stawowe (mobilizacje oraz manipulacje)

- techniki odruchowe 

- techniki wisceralne

- techniki cranialne 

- pinoterapia

klawiterapia

- i wiele innych

#ból kręgosłupa #ból głowy #ból biodra #rwa kulszowa #przepukliny #ból kolana #zaburzenia czucia

Kim jestem?

Przede wszystkim jestem pasjonatom. Od wielu lat mam kontakt z ludźmi, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami z układu ruchu, ale nie tylko. Większość pacjentów ma również problemy w układzie nerwowym, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Staram się rozwiązać każdy problem zdrowotny pacjenta poprzez stosowanie wielu metod oraz koncepcji, które są potwierdzone certyfikatami oraz dyplomami. Możesz je znaleźć klikając tutaj. Jestem dyplomowanym chiropraktykiem oraz terapeutom P-DTR i innych metod neurologicznych. W swojej pracy wykorzystuje wiele koncepcji dostępnych na rynku zachodnim jak i wschodnim. 

Wielokrotnie pomagałem osobom w ciężkich stanach zdrowotnych w układzie ruchu, które uniemożliwiały normalne funkcjonowanie. Pomagam pacjentom z:

-bólem kręgosłupa

-bólem stawów obwodowych

-brakiem czucia

-bóle głowy

-problemy trawienne

-problemy skórne

-brak czucia

-zaburzenia funkcjonalne

-wiele innych, zadzwoń i zapytaj

Na co dzień pomagam szerokiemu spektrum osób z różnymi dolegliwościami. Do ciała pacjenta zawsze podchodzę kompleksowo, ale również całościowo obserwując go w statyce, w chodzi i w innych czynnościach celem poprawy komfortu życia pacjenta.  Lepiej funkcjonujące ciało, to lepsza regeneracja, lepsze funkcjonowanie, lepsze myślenie i skupienie uwagi w ciągu dnia. 

Jak będzie przebiegał Twój proces leczenia?

Na pierwszej wizycie przeprowadzimy wspólnie szczegółowy wywiad, który nie tylko będzie obejmował Twoje aktualne dolegliwości, ale więcej aspektów Twojego życia. Sprawdzimy, dlaczego Twój organizm uległ procesowi chorobowemu i jak możemy mu pomóc. Jeżeli będziemy wiedzieć jak fukcjownowałes wcześniej i jak funkcjonujesz aktualnie to przejdziemy do oceny wizualnej oraz funkcjonalnej Twojego organizmu. Testy pomogą nam w zlokalizowaniu obszaru ciała, który uległ dysfunkcji. 

Następny krok to planowanie terapii. To najbardziej zaawansowany proces, ponieważ nie tylko będzie obejmował wyjście z bólu, który aktualnie posiadasz, ale również poprawienie komfortu Twojego życia w wielu aspektach w których zostało one zaburzone. Będzie to obejmowało, sprawdzenie pracy narządów wewnętrznych i ich wpływu na całość Twojego organizmu (w zależności od potrzeb i Twojego stanu). 

Terapia, której zostaniesz poddany jest efektem dobrania najskuteczniejszych technik manualnych z różnych metod. Medycyna Chińska mówi, że "wychodzenie z procesu chorobowego trwa taki czas jak pojawienie się tego procesu w organizmie". Jednak postaram się, aby było to szybciej. 

Gdy już poczujesz się lepiej wspólnie ustalimy ćwiczenia korekcyjne, mające na celu wzmocnić Twoje słabe ogniwa organizmu. 

Jakie elementy wchodzą w tą terapię:

-chiropaktyka

-terapia na układzie nerwowym (P-DTR i inne)

-igłoterapia

-akupunktura

-praca na tkankach miękkich

-mobilizacje

-terapia na układzie autonomicznym (terapia czaszkowo-krzyżowa)

-terapia wisceralna 

-wiele wiele innych

Dobór odpowiedniej metody do Twojej dolegliwości pomoże nam, aby proces zdrowienia przebiegał sprawnie i przyjemnie, zgodnie do problemu z którym się zgłosiłeś. 

Więcej o mojej osobie przeczytasz tutaj a stosowanych technikach i nowościach pojawiających się tutaj.

Moim nadrzędnym celem jest edukacja pacjenta, dlatego nie pozwolę byś wyszedł nie uświadomiony w jaki sposób pojawiła się dysfunkcja w Twoim ciele. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące zdrowia. 

ZACZNIJ OD DZIŚ DZIAŁAĆ NA RZECZ SWOJEGO ZDROWIA

bottom of page